KRAKÓW

O Regionalnym Forum Praktyków Partycypacji w Krakowie

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Krakowie odbyło się 13 kwietnia w w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych (Zabłocie 22).

Spotkanie współorganizowaliśmy wraz z Fundacją Przestrzeń Do Życia i Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych. Wydarzenie skierowane było do osób zajmujących się włączaniem w procesy decyzyjne mieszkańców i mieszkanek z województwa małopolskiego i jego okolic. Do udziału zaprosiliśmy osoby reprezentujące urzędy, organizacje społeczne i radnych oraz radne różnych miejscowości regionu, w tym zarówno osoby doświadczone w działaniach związanych z partycypacją obywatelską, jak i takie, które stawiają na tej ścieżce dopiero pierwsze kroki.

Dziękujemy za Państwa obecność i aktywność 🙂

Program

9.30-10.00

Rejestracja uczestników i uczestniczek

10.00-11.30

Otwarcie wydarzenia oraz rozmowa w formule Word Cafe – sesja wspólna

Porozmawiamy o tym, jak partycypacja obywatelska może służyć zaufaniu społecznemu? Jakie są czynniki ją wzmacniające? Jakie procesy partycypacyjne wspominacie najlepiej i dlaczego? Sesja będzie okazją do poznania się z innymi uczestnikami i uczestniczkami RFPP w Krakowie.

11.30-11.45

przerwa kawowa

11.45-13.15
13.15-14.00

przerwa obiadowa

14.00-15.30
15.30-15.45

przerwa kawowa

15.45-17.00

Co dalej z partycypacją? Wspólna sesja podsumowująca

Sesja podsumowujące Regionalnego Forum Praktyków Partycypacji będzie okazją do tego, by wymienić się wnioskami z poszczególnych sesji tematycznych, poszukać w nich wspólnego mianownika oraz podyskutować o tym, jak refleksje z dyskusji przełożyć na konkretne działania w naszych wspólnotach. Na sesji zadbamy również o aspekty sieciujące, tak aby znajomości zawarte na Forum miały okazję przekształcić się w trwałe i owocne relacje.

Relacja

Organizatorzy

Cookies Information

This site is using Cookies and other similar technologies. By continuing to visit this site you agree to use of them according to your browser settings.