Czy test z „Przyjaciółki” jest przydatny w partycypacji?

Prowadzący:

Anna Biernat, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Maciej Pszkit, Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Andrzej Szpor, Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów

Termin: 2 dzień (3 czerwca, piątek), godz. 12:45 – 14:15

Miejsce: II piętro, strefa H

Formuła sesji: wymiana doświadczeń

Opis:

W ramach projektu, który realizowany był w Warszawie przez Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów w partnerstwie z Urzędem m.st. Warszawy „Wspomaganie dialogu obywatelskiego w warunkach konfliktu lokalnego” zastanawialiśmy się między innymi nad tym, jak diagnozować konkretne sytuacje społeczne, zanim zacznie się proces włączania mieszkańców. Co jest symptomem, który powinien wskazać na to, że sprawa nadaje się do mediacji, a co wskazuje nam na to, że powinny odbyć się konsultacje z mieszkańcami? W odpowiedzi na te dylematy udało się wypracować zestaw narzędzi, w tym formularz ułatwiający diagnozę sytuacji oraz wybór właściwej formy postępowania. Jeden z formularzy jest testem (jak z miesięcznika „Przyjaciółka”), w którym po odpowiedzi na kilka pytań, uzyskujemy liczbowy wynik wskazujący na formę, w której powinien prowadzony być dialog.

Jednym z narzędzi z zestawie jest formularz pomocny urzędnikom na stałe zajmującym się partycypacją obywatelską w rozmowie z urzędnikami, którzy zamierzają przeprowadzić konsultacje w jakimś temacie, ale do tej pory z włączaniem mieszkańców nie mieli nic do czynienia.

Na sesji chcemy zaprezentować wypracowane narzędzia, podzielić się doświadczeniami, porozmawiać o ich przydatności. Zapraszamy urzędników, ale także wszystkich, którzy interesują się narzędziami diagnozy lub problemami urzędników od partycypacji…

Powrót do programu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.