Pod koniec listopada zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku (LPKiW). Mieszkańcy mogli podzielić się swoją wizją parku, wypełniając specjalną ankietę, odwiedzając mobilny punkt konsultacyjny i uczestnicząc w spotkaniu projektowym. W konsultacjach wzięło udział ponad 500 osób.

– (…) Aż 62 proc. ankietowanych przyznało, że korzysta z parku głównie rekreacyjnie, np. spacerując, jeżdżąc na rolkach i rowerze, a 31 proc. nie tylko spaceruje, lecz też korzysta z dostępnych atrakcji, np. odwiedza zoo, ogród botaniczny, wakepark, lunapark, punkty gastronomiczne etc. Prawie 80 proc. ankietowanych to osoby odwiedzające Myślęcinek przynajmniej raz w miesiącu lub nawet raz w tygodniu – mówi Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy. – 45 proc. ankietowanych uważa, że LPKiW ma być miejscem o charakterze naturalnym, terenem zieleni, oazą ciszy i wypoczynku. Z kolei 46 proc. wskazuje, że tereny o charakterze naturalnym i tereny zagospodarowane pod atrakcje powinny występować w podobnych proporcjach. Bardzo istotne dla mieszkańców jest wprowadzenie w parku zorganizowanego środka transportu (np. kolejka czy meleksy). Tak uważało aż 490 osób. Pojawiło się też sporo głosów, by niczego w parku „nie ruszać”, a tylko poprawić jakość istniejącej infrastruktury, uzupełnić o nowe ławki, WC, kosze na śmieci, deszczochrony, boiska i place zabaw – dodaje.

Na razie wyniki ankiet są niepełne – przeanalizowania wymagają jeszcze ankiety papierowe. Całość konsultacji zostanie podsumowana w raporcie i niebawem opublikowana.

Mobilny punkt konsultacyjny i warsztaty projektowe. Zdjęcia pochodzą ze strony facebook.com/bydgoskiekonsultacje

Źródło informacji: