W listopadzie zakończyły się konsultacje społeczne „PlanujeMy Szamotuły” dotyczące planu miejscowego dla obszaru położonego w północnej części miasta. Mieszkańcy mogli wziąć w nich udział, uczestnicząc w pikniku sąsiedzkim, wypełniając ankietę internetową, przychodząc na spotkanie konsultacyjne i składając uwagi do koncepcji planu.

Spotkanie konsultacyjne. Zdjęcia pochodzą ze strony www.szamotuly.pl

Głównym celem konsultacji było poznanie oczekiwań i pomysłów właścicieli i użytkowników nieruchomości położonych w granicach planu oraz wspólne z nimi wypracowanie optymalnych rozwiązań.

Szamotuly-mapa

Obszar objęty konsultacjami. Źródło: www.szamotuly.pl

Informacje dotyczące konsultacji urzędnicy rozpowszechniali za pomocą prasy lokalnej, stron internetowych, mediów społecznościowych, plakatów, ulotek i zaproszeń indywidualnych. Przygotowali także przewodnik w formie broszury, który wyjaśnia, czym jest planowanie przestrzenne i wskazuje, jak można zaangażować się w tworzenie dokumentów planistycznych.

Konsultacje społeczne zostały podsumowane w raporcie – urzędnicy zebrali w nim wyniki wszystkich działań przeprowadzonych w ramach procesu, a także uwagi formalne i koncepcję planu miejscowego stworzoną na bazie wniosków płynących z konsultacji.

Źródło informacji: www.szamotuly.pl