Zakończyły się trwające pół roku konsultacje społeczne na temat przyszłości miejsc wspólnych w Gorzowie Wielkopolskim. Cały proces podsumowano w raporcie.

Urzędnicy spotykali się z mieszkańcami wszystkich gorzowskich osiedli w mobilnych punktach konsultacyjnych i podczas warsztatów planistycznych, by poznać ich zdanie na temat tego, gdzie i jak powinny funkcjonować miejskie przestrzenie publiczne. W trakcie konsultacji korzystali z różnych narzędzi zbierania opinii – oprócz tradycyjnych ankiet zastosowali również ankietę internetową z wykorzystaniem mapy (tzw. geoankietę) oraz geodyskusję (szerzej opisaną tutaj). Jako wsparcie procesu konsultacji zorganizowali także konkurs „Przestrzenne inspiracje”.

Pełen raport z konsultacji jest dostępny poniżej (po kliknięciu w obrazek), a materiały dodatkowe (koncepcje opracowane przez projektantów z pracowni urbanistycznej podczas warsztatów planistycznych z mieszkańcami) – tutaj.

gorzów_raport_duży

Na zakończenie konsultacji gorzowscy urzędnicy przygotowali również raport z przeprowadzonej geoankiety (tutaj) i raport z geodyskusji (tutaj).