EN

wróć

Forum Praktyków Konsultacji – 15 grudnia w Opolu

15 grudnia w Opolu odbędzie się Forum Praktyków Konsultacji. To pierwsze regionalne spotkanie dla osób mających doświadczenie udziału lub organizowania lokalnych konsultacji społecznych, które chcą działać w swoich społecznościach na rzecz podnoszenia standardów konsultacji społecznych.

baner 700x400

 

Zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli NGO i inicjatywy obywatelskie, zwłaszcza z woj.: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego, a także osoby zainteresowane tematem wysokich standardów konsultacji społecznych i jakością dialogu obywatelskiego w samorządach.

Forum będzie okazją do wymiany wiedzy i  doświadczeń dotyczących m.in.: zasad i standardów konsultacji społecznych – czyli podstawowego mechanizmy dialogu obywatelskiego w samorządzie. Będziemy rozmawiać m.in. o korzyściach z konsultowania i roli jaką pełnią podnoszeniu standardów dialogu regulaminy konsultacji.

Naszym założeniem nie jest przekazywanie wiedzy ex cathedra, tylko wspólne dochodzenie do jak najlepszych rozwiązań. Stąd największy nacisk w trakcie wydarzenia położymy na prace warsztatowe. Chcemy podzielić się również doświadczeniami prac nad jakością konsultacji i partycypacyjnego budowania zasad konsultacji społecznych w ramach „Konsultacji z zasadami” w m.in.: Opolu, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim czy Lublinie.

 

Pobierz zaproszenie i ramowy program.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 grudnia na formularzu (pobierz) na adres: rekrutracja@ocwip.pl.

 

Forum organizowane jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu „Konsultacje z zasadami”. Partnerem wspierającym wydarzenie jest Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Serdecznie zapraszamy i bardzo liczymy na Wasz udział w Forum.

wróć

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.