Zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

1. dzień
20 czerwca, poniedziałek
17.30–19.30

Zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej


Formuła

spacer

Opis

Podróż po świecie kultury, mitycznych zwierząt i monumentalizmie najpiękniejszego obiektu socrealistycznego w Polsce, czyli zwiedzanie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej!

Pałac Kultury Zagłębia – młodszy i mniejszy brat Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Od 1979 roku wpisany na listę polskich zabytków, 28 lat wcześniej niż jego warszawski brat. Od 64 lat nieprzerwanie wypełnia swoją misję krzewienia i propagowania kultury jako największa tego typu instytucja w regionie. W latach 2011–2014 ten unikatowy budynek przeszedł gruntowną renowację i dziś świeci nowym blaskiem. Jego wnętrza to połączenie nowoczesnej technologii z zabytkowymi przestrzeniami pełnymi historii i sztukaterii. Pałac Kultury Zagłębia to siedziba krajowych i międzynarodowych wydarzeń, wypełniona muzyką, teatrem, filmem i sztuką.

Wybierając się na wycieczkę po dąbrowskiej instytucji poznają Państwo nie tylko jej historię, ale także ciekawostki związane z funkcjonowaniem obiektu. Zapraszamy na zwiedzanie budynku, przez wielu nazywanego „Perłą Zagłębia”.

Zwiedzanie w dniu 20 czerwca w godzinach 17.40–19.30 – 3 grupy po maksymalnie 20 osób, zbiórka 17:30 w holu na parterze PKZ przy punkcie informacyjnym. Do grupy będzie można się zapisać na miejscu, przy rejestracji na wydarzenie.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.