Społeczny kick-off, czyli o tym, co się dzieje na linii instytucja-społeczność lokalna

2. dzień, 19 marca,
9.30–10.30
sala H

Społeczny kick-off, czyli o tym, co się dzieje na linii instytucja-społeczność lokalna


Prowadzenie

Sylwia Bruna

Europejskie Centrum Solidarności

Bartosz Rief

Europejskie Centrum Solidarności

Marek Rogala

eskaem

Formuła

spotkanie śniadaniowe

Opis sesji

Jak instytucja może włączyć się w budowanie silnej społeczności lokalnej i jednocześnie nie odebrać jej podmiotowości? W jaki sposób podążać za procesem w realiach funkcjonowania instytucji? Jak wzmocnić głos osób mieszkających i korzystających na co dzień z ulicy?

To tylko trzy spośród szeregu pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi, mapując przestrzeń wokół instytucji. To doprowadziło nas do rozpoczęcia współdziałania na rzecz ulicy Gdyńskich Kosynierów w Gdańsku. Koalicja Otwartych Kosynierów to trzy lata współpracy, seria regularnych spotkań i wydarzeń oraz jedna społeczność, która próbuje zmienić ulicę z jednoczesną uważnością na procesy gentryfikowania się swojego otoczenia, czyli terenów postoczniowych w Gdańsku. W trakcie spotkania opowiemy o procesie i porozmawiamy o roli pretekstów oraz o potencjałach i pułapkach, które pojawiały się w tym procesie.

Sesję kierujemy zwłaszcza do osób pracujących w instytucjach, animatorów i animatorek, osób aktywnie współtworzących sąsiedztwa oraz takich, które chcą rozpocząć współpracę na rzecz otoczenia.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.