Spacer po Nowej Hucie

1. dzień, 18 marca,
18.00–20.00

Spacer po Nowej Hucie


Prowadzenie

Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz

Formuła

wydarzenie wieczorne

Opis wydarzenia

Zapraszamy na spacer po Nowej Hucie z opowieścią jej mieszkanki i miłośniczki, a zarazem jednej z inicjatorek nowej odsłony Alei Róż, która zmieniła się z przestrzeni betonowej w przyjazną i zieloną, przyciągającą do siebie osoby zamieszkujące dzielnicę i całe miasto. Nowy kształt Alei to wynik wspólnej pracy mieszkańców i mieszkanek, radnych, animatorek i urzędników, którzy postanowili przywrócić jej układ zieleni z lat 50. XX wieku. No i budżetu obywatelskiego! Podczas spaceru będzie można zobaczyć słynne nowohuckie neony i posłuchać o historii dzielnicy – i tej związanej z jej powstaniem, i tej zupełnie współczesnej, pokazującej, jak energia mieszkańców i mieszkanek może ożywić 75-letnią tkankę architektoniczną.

UWAGA: obowiązuje limit miejsc: 35 osób. Zapisy będą możliwe w rejestracji w trakcie pierwszego dnia Forum. Aby wziąć udział w spacerze, trzeba zapewnić sobie bilety na transport miejski w Krakowie.

Czas i miejsce zbiórki: 18.00 w okolicy rejestracji.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.