Przepis na wspólną PRZESTRZEŃ – sprawdzone pomysły na miejsca aktywności mieszkańców i mieszkanek

2. dzień, 19 marca,
13.00–14.30
sala D

Przepis na wspólną PRZESTRZEŃ – sprawdzone pomysły na miejsca aktywności mieszkańców i mieszkanek


Prowadzenie

Agata Cholewa

Urząd Miasta Lublin

Magdalena Gnyp-Ścigocka

Urząd Miasta Lublin

Anna Jach-Falkiewicz

Zamek Cieszyn, Zielone sąsiedztwo

Ewa Sowińska

Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich

Olga Glińska

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Formuła

sesja wymiany doświadczeń

Opis sesji

Przedstawimy krótko miejsca/przestrzenie, w których „robimy partycypację”. Będą to: wrocławski „ODLOT. Strefa partycypacji”, cieszyńska zieleń miejska jako przestrzeń dla społecznej kreacji i spotkań, sieć lubelskich „Przestrzeni Młodych” i młodzieżowa przestrzeń „Hej-Peowiaków 11” oraz krakowskie Miejsce Aktywności Mieszkańców. Opowiemy o różnych ścieżkach współtworzenia, współdecydowania, a nawet o pomysłach na współfinansowanie. Następnie zaprosimy Was do dyskusji, podzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami, wspólne stworzenie przepisu na miejsce/przestrzeń spotkań, które sprzyjają partycypacji, tworzeniu więzi, budowaniu lepszej społeczności. Zadamy też sobie pytania, co warunkuje to, że jakaś przestrzeń działa, oraz kiedy, jak, dlaczego i po co dzieje się tam partycypacja.

Sesja wymiany doświadczeń kierujemy do osób animujących rozmaite miejsca, osób z urzędów, które mają wpływ na kreowanie takich przestrzeni oraz wykorzystujących narzędzia partycypacji, a także osób pracujących różnymi grupami odbiorców i odbiorczyń, w tym z młodzieżą.

Podczas sesji obowiązuje limit miejsc: 25 osób.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.