Partycypacja w organizacji – marzenia kontra rzeczywistość…

1. dzień, 18 marca,
14.00–15.30
sala G

Partycypacja w organizacji – marzenia kontra rzeczywistość…


Prowadzenie

Joanna Czarnik

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Formuła

sesja wymiany doświadczeń

Opis sesji

W gronie organizacji spotykających się na Forum Praktyków Partycypacji raczej nie musimy sobie zadawać pytania o to, czy chcemy partycypacji wewnątrz NGO. Ale na pewno nie jesteśmy wolni/wolne od dylematów związanych z tym, jak tę partycypację wewnętrzną robić. Odpowiedzi wcale nie przychodzą tak prosto, nie da się automatycznie przełożyć rozwiązań i narzędzi pracy ze społecznościami na osoby członkowskie lub zatrudnione w organizacji.

Inspiracje i praktyczne podpowiedzi możemy znaleźć w wiedzy o zarządzaniu organizacjami. Zatem do niej sięgniemy. Przyjrzymy się kilku aspektom, które okazują się nieodzowne w rozwijaniu wewnętrznej partycypacji. Pojawią się takie pojęcia jak: bezpieczeństwo psychologiczne, znajomość reguł wspólnej gry, zasady podejmowania decyzji, role w organizacji, praktyki i rutyny.

W trakcie sesji przyjrzymy się też temu, w jaki sposób w naszych własnych NGO praktykujemy partycypację. Będziemy mieć okazję do krótkiej refleksji o tym, w jakich obszarach zarządzania i zespołowej pracy doświadczamy jej na co dzień i gdzie chcemy wprowadzać jej więcej. Nie zabraknie też okazji do tego, aby wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.