Partycypacja osób migranckich i uchodźczych – bariery i wyzwania

2. dzień, 19 marca,
13.00–14.30
sala E

Partycypacja osób migranckich i uchodźczych – bariery i wyzwania


Prowadzenie

Łucja Krzyżanowska

Fundacja Stocznia

Wojciech Gąsior

Fundacja Stocznia

Osoby występujące podczas sesji

Karolina Czerska-Shaw

Uniwersytet Jagielloński

Anna Ziubina

Fundacja Inside

Hanna Achremowicz

Fundacja Ukraina

Agnieszka Sochoń-Latuszek

UNICEF

Anna Maria Geller

Danish Refugee Council

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis sesji

W ostatnich latach Polska (ponownie) stała się społeczeństwem wielokulturowym. Jaki jest obraz partycypacji obcokrajowców i – przede wszystkim – uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w Polsce w 2024 roku? Jakie są bariery dla tej partycypacji? Co zrobić, żeby je usunąć? Wreszcie, czy partycypacja rzeczywiście jest realną potrzebą osób, których bliscy często pozostają w kraju ogarniętym wojną?

Na spotkaniu spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania w gronie badaczy i badaczek oraz praktyczek partycypacji. Zastanowimy się też, czego nowi mieszkańcy i mieszkanki mogą nauczyć nas o partycypacji w Polsce.

Sesję poprowadzą badacze z Fundacji Stocznia, którzy w grudniu zakończyli prace nad raportem poświęconym partycypacji osób uchodźczych zleconym przez Danish Refugee Council (w druku).

Sesja jest przeznaczona zarówno dla osób na co dzień pracujących z obcokrajowc(zyni)ami, migrant(k)ami i uchodźc(zyni)ami, jak i szerszej publiczności.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.