Partycypacja na Wesołej – jak zaprojektować przyszłość dzielnicy Wesoła i jej społeczności? (warsztaty z wizją lokalną)

1. dzień, 18 marca,
16:00–19:00

Partycypacja na Wesołej – jak zaprojektować przyszłość dzielnicy Wesoła i jej społeczności? (warsztaty z wizją lokalną)


Prowadzenie

Carolina Pietrya

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Agata Bisping

Obserwatorium Trendów dla Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Formuła

warsztaty z wizją lokalną

Opis wydarzenia

Wesoła to prawie 10 ha teren zabudowany budynkami poszpitalnymi, który został zakupiony przez miasto od szpitala uniwersyteckiego w 2019 roku. Miejsce to „od zawsze” kojarzone było ze szpitalami, chorobami, odchodzeniem, narodzinami. Wszyscy oczekują tam zmiany, ożywienia, aktywności, określenia jasnej i precyzyjnej wizji rozwoju tego miejsca, zaangażowania mieszkańców i mieszkanek, których…tam nie ma i którzy nawet nie wiedzą, że Wesoła może być dla nich dostępna, że mogą tam spędzać czas. Jak to zmienić? Jak to zaprojektować? Jak to zbadać?

Zapraszamy na trzygodzinne warsztaty, w ramach których spotykamy się na krakowskiej Wesołej, by:

  • zrealizować wizję lokalną, podczas której zrobimy mapę terytorium, wskazując wyzwania i szanse partycypacyjne i projektowe,
  • spotykamy się w Aptece Designu (ul. Kopernika 19a)  w miejscu, w którym projektujemy rozwiązania dla miasta  by warsztatowo i w kokreacji zaprojektować działania partycypacyjne dla dzielnicy,
  • zastanowimy się, czy i jak można mierzyć poziom zaangażowania mieszkańców i mieszkanek oraz dyfuzje rodzących się na Wesołej innowacji w pozostałe dzielnice miasta.

Warsztaty realizujemy na podstawie przygotowanych ram projektowych.

UWAGA: obowiązuje limit miejsc: 30 osób. Zapisy będą możliwe w rejestracji w trakcie pierwszego dnia Forum. Aby wziąć udział w spacerze, trzeba zapewnić sobie bilety na transport miejski w Krakowie.

Czas i miejsce zbiórki: 16.00 w okolicy rejestracji. Stamtąd wyruszymy na miejsce warsztatów.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.