Nowa turystyka – jak angażować lokalne społeczności w tworzenie wizji zrównoważonej turystyki?

2. dzień, 19 marca,
09.30–10.30
sala E

Nowa turystyka – jak angażować lokalne społeczności w tworzenie wizji zrównoważonej turystyki?


Prowadzenie

Jan Wiśniewski

Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz

osoby występujące podczas sesji

Michał Derencz

Stolovelasy

Lucyna Piwowarska-Dmytrów

Stolovelasy

Formuła

spotkanie śniadaniowe

Podsumowujemy projekt „Nowa Turystyka” realizowany przez Towarzystwo Krajoznawcze Krajobraz wraz z lokalnymi partnerami w trzech lokalizacjach: Radkowie, Supraślu oraz na rzece Wel. Miał na celu partycypacyjne wypracowanie wizji lokalnej turystyki (zgodnej z założeniami zrównoważonej turystyki) oraz propozycji produktu turystycznego odpowiadającego na jedno z wyzwań turystyki w każdej z tych lokalizacji. W ramach sesji opowiemy nie tylko o efektach projektu, lecz także o naszych doświadczeniach i dobrych praktykach, które z niego wynosimy, a które posłużyć mogą do przeprowadzania podobnych procesów.

Sesję kierujemy do szerokiej grupy – lokalnych grup aktywistycznych, osób z urzędów, pracowników i pracowniczek jednostek zajmujących się turystyką.

Przed sesją zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi projektu znajdującymi się na stronie.

Projekt „Nowa Turystyka” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.