Miniporadnik „Jak poprowadzić spotkania z mieszkańcami?” – przedstawiamy poręczne narzędzie dla osób organizujących spotkania

2. dzień, 19 marca,
11.00–12.30
sala G

Miniporadnik "Jak poprowadzić spotkania z mieszkańcami?" – przedstawiamy poręczne narzędzie dla osób organizujących spotkania


Prowadzenie

Anna Petroff-Skiba

Fundacja Think Tank Miasto

Joanna Mędrzecka-Stefańska

Fundacja Think Tank Miasto

Formuła

sesja prezentacyjno-dyskusyjna

Opis sesji

Spotkania z mieszkańcami i mieszkankami w samorządzie bywają wyzwaniem. Trzeba przemyśleć i przygotować wiele kwestii, a potem poprowadzić spotkanie, na którym nie zawsze jest miło. Bywa też tak, że emocje zebranych sięgają zenitu i nie udaje się osiągnąć założonych celów, a osoby uczestniczące zrażają się do tego typu spotkań.

Ponieważ wiemy, że czasem bywa trudno, w gronie ekspertów i ekspertek zajmujących się dialogiem i partycypacją wypracowaliśmy miniporadnik „Jak prowadzić spotkanie z mieszkańcami?”. Wiemy też, że część wyzwań związanych z organizacją spotkań można przemyśleć z wyprzedzeniem – po to, żeby spotkanie przebiegało lepiej i było bardziej satysfakcjonujące dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Chcemy, by nasz poradnik służył urzędniczkom i urzędnikom organizującym spotkania.

Podczas sesji przedstawimy nasz poradnik, opowiemy co zrobić, żeby spotkania w samorządzie były lepsze, ale chętnie posłuchamy też Waszych opinii o naszym poradniku. Dlatego zapraszamy na sesję zarówno te osoby, którzy stawiają pierwsze kroki w partycypacji i chcą się dowiedzieć, jak robić to lepiej, jak i starych wyjadaczy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem.

Przewodnik został przygotowany w ramach działań finansowanych przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, które realizuje nasza Fundacja Think Tank Miasto.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.