Jak poradzić sobie z nową ustawą o planowaniu przestrzennym?

1. dzień, 18 marca,
16.00–17.30
sala G

Jak poradzić sobie z nową ustawą o planowaniu przestrzennym?


Prowadzenie

Marta Jaskulska

Pomorskie Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Barbara Zgórska

Politechnika Gdańska, Pomorskie Stowarzyszenie Aktywni Lokalnie

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis sesji

Zapraszamy do dyskusji o partycypacji społecznej w przygotowaniu dokumentów planistycznych – planów ogólnych i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Przedstawimy najważniejsze zmiany w zakresie konsultacji społecznych, które wprowadziła nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2023 roku. Podpowiemy, jakie narzędzia i techniki warto wykorzystać, aby zaangażować mieszkańców i mieszkanki w rozmowę o przestrzeni, oraz jak zaplanować proces, aby spełniał wymogi formalne ustawy.

Zapraszamy osoby zainteresowane planowaniem przestrzeni, zwłaszcza z organizacji społecznych i urzędów czy działające aktywistycznie, a także radnych miejskich/dzielnicowych.

Przed sesją zapraszamy do lektury naszego artykułu pt. „Udział społeczeństwa w procedurze planowania przestrzennego – analiza metod i technik konsultacji społecznych na przykładzie polskich małych i średnich miast w ramach projektu POWER”.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.