Jak mówić (i pisać) o partycypacji, by nie wiało nudą i chłodem?

1. dzień, 18 marca,
14.00–15.30
sala E

Jak mówić (i pisać) o partycypacji, by nie wiało nudą i chłodem?


Prowadzenie

Piotr Zieliński

Forbes

Formuła

sesja szkoleniowa/warsztatowa

Opis sesji

To nie od tematu zależy, czy tekst zaciekawia i wciąga. To zależy od formy – i od pomysłu na to, jak sprzedać temat, na który chcemy pisać. Podczas spotkania zapoznamy się najważniejszymi wskazówkami i zasadami formułowania krótkich i dłuższych form. Nie sztuką jest bowiem pisać dużo i szybko, sztuką jest pisać dobrze. Zaczniemy od tego, o czym trzeba pomyśleć, zanim zaczniemy pisać. Omówimy, jak przygotować dobry konspekt, i zdiagnozujemy, czy jest coś takiego jak przekleństwo bądź pułapka lekkiego pióra (a jest).

Wydaje się to trudne? Nie jest – wystarczy zrozumieć, jak to działa, i nie bać się wyjść poza schemat.

Spojrzymy na teksty dziennikarskim okiem i przez pryzmat tego, jakie elementy są istotne z punktu widzenia atrakcyjności dla czytelnika.

Jeśli chcesz wziąć udział w tej sesji, prowadzący prosi o przesłanie pytań, które masz w temacie sesji i/lub materiałów (np. Twoich przykładowych postów, informacji prasowych czy innych materiałów informacyjnych), o których chcesz porozmawiać. Wyślij je na adres partycypacja@stocznia.org.pl, w tytule maila podając „Materiały na sesję o komunikacji”.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.