Getting citizens’ assemblies right – key drivers for impact (Jak dobrze robić panele obywatelskie? Kluczowe czynniki wpływu)

1. dzień, 18 marca,
14.00–15.30
sala A2

Getting citizens' assemblies right – key drivers for impact (Jak dobrze robić panele obywatelskie? Kluczowe czynniki wpływu)


Prowadzenie

Graham Smith

University of Westminster, Knowledge Network on Climate Assemblies

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis sesji

Sesja będzie poświęcona panelom obywatelskim i warunkom, jakie muszą być spełnione, aby mogły one wywierać wpływ, zwłaszcza na poziomie krajowym. Będzie opierać się na doświadczeniach z całej Europy (w tym Irlandii, Francji i Wielkiej Brytanii) i pokaże, jak ważne są: właściwe określenie zakresu panelu, zapewnienie solidnego zarządzania i staranne zaprojektowanie działań, które mają nastąpić już po panelu. Podczas sesji zastanowimy się, jak zadbać o te elementy (dobry, odpowiedni temat i następne po panelu kroki) w polskich warunkach.

Sesja może być szczególnie interesująca dla osób reprezentujących urzędy oraz działających aktywistycznie; nie będzie wymagała dużej wcześniejszej wiedzy na temat paneli obywatelskich.

Sesja będzie prowadzona w języku angielskim (z tłumaczeniem symultanicznym na język polski).

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.