Gdański Narzędziownik Partycypacji jako proces poprawy lokalnego dialogu

2. dzień, 19 marca,
09.30–10.30
sala C

Gdański Narzędziownik Partycypacji jako proces poprawy lokalnego dialogu


Prowadzenie

arch. Martyna Nagórska

Fundacja RC

osoby występujące podczas sesji

dr Justyna Wieczerzak

Uniwersytet Gdański

dr inż. arch. Monika Arczyńska

A2P2 Architecture & Planning, Politechnika Gdańska

dr inż. arch. Łukasz Pancewicz

A2P2 Architecture & Planning, Politechnika Gdańska

Formuła

spotkanie śniadaniowe

Gdański Narzędziownik Partycypacji jest częścią projektu „DecydujMY! Zwiększanie wpływu Młodych i Dorosłych na życie w Gdańsku”, którego koordynatorem jest Fundacja RC pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Jego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat szerokich możliwości partycypacji obywatelskiej i korzyści z nich wynikających. W gronie eksperckim, przy współudziale aktywnych mieszkańców i mieszkanek, zastanawialiśmy się nad stanem procesów partycypacyjnych w mieście, szukaliśmy także nowych rozwiązań włączających innych we współdecydowanie o szeroko rozumianej przestrzeni i polityce miejskiej.

Jak wyglądała ta współpraca i co dał wspólny namysł? Opowiemy o tym podczas sesji, dzieląc się perspektywą osób facylitujących proces i biorących w nim udział. Podczas sesji chcemy też porozmawiać na temat współpracy między samorządem a stroną społeczną oraz zastanowić się nad sprawczością i tym, jak jej nie zgubić w procesie, który nie jest umocowany przepisami prawa.

Sesję kierujemy do osób, które zastanawiają się, czy taka współpraca jest w ogóle możliwa, oraz do tych, które chciałyby spróbować, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Projekt „DecydujMY! Zwiększanie wpływu Młodych i Dorosłych na życie w Gdańsku” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.