Zielone światło dla dąbrowian. Jak zmiana układu komunikacyjnego i likwidacja barier zwiększa dostępność i angażuje mieszkańców?

1. dzień
20 czerwca, poniedziałek
13.45-15.15
sala E

Zielone światło dla dąbrowian. Jak zmiana układu komunikacyjnego i likwidacja barier zwiększa dostępność i angażuje mieszkańców?


Prowadzenie

Agnieszka Stefaniak-Zubko

Agencja Projekt Marka

Wystąpienia

Marcin Bazylak

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Paweł Jaworski

Experimental Urbanism

Kamil Potocki

Dąbrowski Rowerzysta Miejski

Ewa Lutogniewska

Metropolia GZM

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis

Do udziału w sesji zapraszamy osoby zainteresowane tematyką miejskich podróży, dostosowania infrastruktury do potrzeb wszystkich użytkowników dróg, ulic i chodników, a także promowania różnorodnych sposobów poruszania się po mieście.

Na tematykę spojrzymy nie tylko perspektywy rozwiązań architektonicznych czy drogowych. Podyskutujemy również o ich wpływie na jakość życia w mieście oraz aktywność mieszkańców
i ich wybory dotyczące sposobów poruszania się i korzystania z miejskiej przestrzeni.

Opierając się na przykładzie Dąbrowie Górniczej, opowiemy, jak dyskutować, projektować, a także eksperymentować z ulicami w mieście, by finalnie znalazło się dla nich miejsce nie tylko dla samochodów.

Wspólnie z prelegentami zastanowimy się, jak zmiany układu komunikacyjnego, wpływają na zaangażowanie i poziom uczestnictwa mieszkańców w życiu miasta.

Ta sesja będzie transmitowana.

Materiały dodatkowe do poczytania przed sesją:

 

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.