Wypalenie? Trenujemy rezyliencję i ładujemy swoje baterie

1. dzień
20 czerwca, poniedziałek
15.30-17.00
sala H

Wypalenie? Trenujemy rezyliencję i ładujemy swoje baterie


Prowadzenie

Przemek Dziewitek

Pracownia Praktyki Autentyczności, Grupa TROP

Formuła

sesja szkoleniowa/sesja warsztatowa

Opis

Praca z misją, dużym poczuciem sensu swoich działań, pomaganie innym ludziom, wszystko to zwiększa nasze szanse na jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb – satysfakcję, spełnienie, szczęście. A jednocześnie może być powodem zbyt szybkiego spalania się, rosnących frustracji gdy nie idzie tak jak chcemy, a finalnie nawet depresji. Skąd ten paradoks? Co z tym robić, jak zapobiegać?

Przede wszystkim potrzebujemy świadomości, że ten paradoks istnieje, a potem samoświadomości stanu, w którym jesteśmy, budowania dystansu do tematów, którymi się zajmujemy, wspierającego środowiska i w końcu – dojrzałości emocjonalnej, samoakceptacji, i umiejętności proszenia o pomoc.

Pomysłem na to jak wspierać siebie może być trenowanie własnej rezyliencji. Może czas zastąpić bycie twardym_ą jak skała, sprężystością, elastycznością leszczyny?

Podczas sesji warsztatowej dowiemy się:

– jak trenować uważność na siebie, swoje stany emocjonalne,
– czym tak naprawdę jest empatia i jak ważne jest by stawiać granice,
– co nam daje autentyczność, której źródło jest w naszej wrażliwości, a siła w umiejętności odsłaniania się (vulnerability),
– że cała nadzieja w neurogenezie, czyli że zawsze możemy stworzyć nowe neurony ☺

Będziemy też trenować uważność w kontakcie z drugą osobą i niewykluczone, że wyjdziemy ze spotkania z nowymi neuronami, a na pewno z „wymasowanym” przywspółczulnym układem nerwowym (to ten odpowiadający za stan relaksu, bliskości, akceptacji) ☺

Materiały dodatkowe do poczytania przed sesją:

Czy wspierając innych masz też wsparcie dla siebie?

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.