Ulepszamy partycypację w planowaniu przestrzennym. Co nowego w ustawie?

2. dzień
21 czerwca, wtorek
12.30–14.00
sala B

Ulepszamy partycypację w planowaniu przestrzennym. Co nowego w ustawie?


Prowadzenie

Robert Buciak

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Planowane są znaczne zmiany w zakresie partycypacji publicznej. Powstał dla nich osobny rozdział, w którym zawarte są zasady partycypacji. Rozbudowane zostały przepisy dotyczące informowania o procedurach i katalog narzędzi do stosowania w trakcie konsultacji.

Podczas spotkania zostaną szczegółowo przedstawione i omówione poszczególne przepisy oraz aktualna sytuacja projektu na ścieżce legislacyjnej. Sesja będzie okazją do zapoznania się z projektem, a także osobistego zadania pytań autorom przepisów.

Sesja jest skierowana do wszystkich, którzy uczestniczą w procedurach partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym – urzędników i urzędniczek odpowiedzialnych na przeprowadzanie procedury planistycznej, odpowiedzialnych za konsultacje społeczne, organizacji wspierających gminy, a także działaczek i działaczy społecznych, którzy aktywnie biorą udział w konsultacjach aktów planistycznych.

Do aktywnego uczestnictwa przydatne (ale nie konieczne) jest dotychczasowe doświadczenie związane z tematyką sesji oraz zapoznanie się z projektem nowelizacji ustawy dostępnym na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Materiały dodatkowe do poczytania przed sesją

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.