Projektowanie gier w partycypacji obywatelskiej

2. dzień
21 czerwca, wtorek
12.30–14.00
sala D

Projektowanie gier w partycypacji obywatelskiej


Prowadzenie

Marcin Mitzner

projektant gier, GD Events

Marek Jezierski

budżet obywatelski, Urząd m.st. Warszawy

Formuła

sesja warsztatowa

Opis

W trakcie warsztatu uczestnicy poznają naszą wspólną grę Miasto zmian. Gra opowiada o przykładowych projektach realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego w zabawnej, komiksowej formie. Stanowi źródło inspiracji dla mieszkańców i mieszkanek, którzy myślą o zgłoszeniu swoich pomysłów. W trakcie gry, gracze rozwiązują zagadki i przy okazji odkrywają kolejne kroki przygotowania i realizacji projektów z BO.

Po rozgrywce wspólnie omówimy jej przebieg oraz przeanalizujemy, w jakich sytuacjach narzędzie może być przydatne. Przedstawimy tajemną historię powstawania gry oraz przygody, jakie napotkaliśmy po drodze (ku przestrodze!). Pokażemy, w jaki sposób samorząd może współpracować przy takich projektach z biznesem i jak wydobyć maksymalny potencjał z tej współpracy. Na koniec spróbujemy dopasować model gry do potrzeb uczestniczek i uczestników, uwzględniając lokalny kontekst w którym działają.

Sesja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych innowacjami w promocji partycypacji i edukacji z jej zakresu, przedstawicieli i przedstawicielek samorządów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Biznes też wpuścimy 😉

Znajomość tematu nie jest wymagana.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.