Obywatele przejmują władzę – Dąbrowa 1914

2. dzień
21 czerwca, wtorek
9.30-10.30
sala H

Obywatele przejmują władzę – Dąbrowa 1914


Prowadzenie

Piotr Frączak

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenia Dialog Społeczny

Piotr Drygała

Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenie Dialog Społeczny oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska

Formuła

sesja śniadaniowa

Opis

Historia aktywnych mieszkańców Dąbrowy na przełomie 1914/1915 to przykład jak można się zorganizować w sytuacji kryzysowej. Jak może wyglądać budowana oddolnie samorządność. Na spotkaniu spróbujemy się wczuć w atmosferę tamtych lat, wyobrazić jak byśmy się zachowali, zderzyć to z wiedzą o tym jak było. Pomocą będzie wspólne czytanie fragmentów pamiętnika z epoki… Zapraszamy osoby zainteresowane historią samoorganizacji i radykalnymi formami samorządu. Wystawa poświęcona Komitetom będzie możliwa do zobaczenia podczas FPP w Pałacu Kultury Zagłębia.

Materiały dodatkowe do poczytania przed sesją:

Piotr Frączak, Komuna Warszawska czy Rzeczpospolita Partycypacyjna? Komitet Obywatelski miasta Warszawy, sierpień 1914 – sierpień 1915 (http://7.ofip.eu/wp-content/uploads/2014/10/Federalistka-nr-16_Strony-35-54.pdf)

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.