Miasto jako laboratorium. Dyskusja wokół miejskich przykładów i doświadczeń wdrażania Urban Living Lab’ów.

2. dzień
21 czerwca, wtorek
9.30-10.30
sala F

Miasto jako laboratorium. Dyskusja wokół miejskich przykładów i doświadczeń wdrażania Urban Living Lab'ów.


Prowadzenie

Joanna Krukowska

UrbanLab Gdynia

Joanna Suchomska

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Formuła

spotkanie śniadaniowe

Opis

Laboratoria miejskie, urban laby, city laby – te nazwy coraz częściej pojawiają się w działaniach miast, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych, a w szczególności – składanych i realizowanych projektach. Czym są i jak działają w Polsce? Podczas sesji postaramy się scharakteryzować specyfikę laboratoriów miejskich / urban labów w Polsce, wspólnie zastanawiając się nad definicją, celami i formami ich funkcjonowania oraz potrzebami organizacyjnymi.

Wspólnie podejmiemy takie wątki jak: skala urbanlabów (małe-średnie-duże miasta), problemy i tematy, którymi laby powinny się zajmować, ich ulokowanie instytucjonalne, a co za tym idzie zaangażowani w procesy rozwiązywania miejskich problemów interesariusze i ich role.

Podczas sesji przyjrzymy się szczegółowo dwóm projektowym doświadczeniom: UrbanLab Gdynia (“Adaptacji koncepcji UrbanLab w Gdyni”, POPT 2014-2020 współfinansowany ze środków Funduszu Spójności) oraz Urban Living Lab Słupsk (“Creating Interfaces”, JPI Urban Europe).

Do pobrania:

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.