Konsultacje z młodzieżą – dobre praktyki i wyzwania

2. dzień
21 czerwca, wtorek
10.45-12.15
sala B

Konsultacje z młodzieżą – dobre praktyki i wyzwania


Prowadzenie

Hanna Achremowicz

Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej (Wrocław)

Karolina Dudek-Rączka

Urząd m.st. Warszawa

Wystąpienia

Olga Salbert

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Formuła

sesja dyskusyjna w elementami wymiany doświadczeń

Opis

Dla niektórych praktyków i praktyczek partycypacji włączanie młodzieży w konsultacje to już stały komponent działań. Dla innych z kolei wciąż stanowi terra incognita. Nasza sesja skierowana jest do obu grup.

W pierwszej części skupimy się na przedstawieniu kilku dobrych praktyk w zakresie konsultowania z młodzieżą różnych obszarów życia miasta – dokumentu strategicznego, miejsca młodzieżowego i zagospodarowania przestrzeni wspólnych. Przedstawiając przykłady z Warszawy, Wrocławia, Mińska Mazowieckiego porozmawiamy o tym, jak organizować konsultacje, by młodzieży brała w nich udział. Jakie formy proponować, by młodzi ludzie chcieli i potrafili zabrać głos/ wypowiedzieć się w konsultacjach? Jak pokazać młodzieży, że ich głos ma wartość? A jednocześnie jak pokazać dorosłym, że głos młodzieży ma wartość?

O konsultowaniu z młodymi, ze swojej perspektywy, opowie również przedstawicielka młodzieży.

Wiemy, że włączanie młodzieży przysparza pewnych trudności – z jednej strony jest to grupa nieco odmienna, do której trzeba dotrzeć w inny sposób, z drugiej natomiast młodzi nie chcą być traktowani niepoważnie, jako osoby wymagające “specjalnych oddziaływań”. Dlatego w drugiej części zaprosimy uczestników, by wspólnie, za pomocą wykorzystywanych przez naszych panelistów narzędzi, wypracowali listę wskazówek – jak włączać młodych ludzi w konsultowanie?

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.