Jak być dobrą swatką – czyli jak uczymy się radzić sobie razem z 41 partnerami w Metropolii GZM

2. dzień
21 czerwca, wtorek
9.30-10.30
sala D

Jak być dobrą swatką – czyli jak uczymy się radzić sobie razem z 41 partnerami w Metropolii GZM


Prowadzenie

Magdalena Foltyniak

Górnoślaśko-Zagłębiowska Metropolia

Formuła

sesja śniadaniowa

Opis

Podczas spotkania postaram się opowiedzieć, jak testujemy i próbujemy budować modele współpracy z 41 partnerami, którzy są z nami na co dzień – są Metropolią, czyli czterdziestoma jeden samorządami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Metropolii, w której poczucie wspólnotowości i przynależności (z poziomu mieszkańca) jest bardzo różnorodne między gminami na jej wschodnich zachodnich, południowych i północnych rubieżach o rożnej historii i zróżnicowanej liczbie ludności, geografii – a co za tym idzie gospodarki. Opowiem o matchowaniu na mikroskalę, które czasem nadaje największy sens i daje motywację do bieżącej pracy.

O Metropolii GZM:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce, powołana w roku 2017, którą tworzy 41 miast i gmin o łącznej powierzchni 2,5 tys. km kw. I w której mieszka 2,3 mln mieszkańców, działa 250 tys. firm przedsiębiorstw, wytwarzających ok. 8 proc. PKB kraju. Metropolia to również ośrodek akademicki, w którym uczy się blisko 90 tys. studentów – tj. ok 7,5% wszystkich studentów w kraju. Metropolia GZM podejmuje działania, które sprzyjać mają poprawie jakości życia mieszkańców poprzez wprowadzanie wspólnych rozwiązań dzięki wykorzystaniu potencjału gmin członkowskich, w zakresie m.in. rozwoju społeczno-gospodarczego, transportu czy zrównoważonej mobilności.

 

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.