Czy mamy klimat na klimat? Partycypacja mieszkańców i mieszkanek w obszarze mitygacji i adaptacji do zmian klimatu w czasach kryzysów

2. dzień
21 czerwca, wtorek
10.45-12.15
sala D

Czy mamy klimat na klimat? Partycypacja mieszkańców i mieszkanek w obszarze mitygacji i adaptacji do zmian klimatu w czasach kryzysów


Prowadzenie

Joanna Krukowska

UrbanLab Gdynia

Krzysztof Ślebioda

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Formuła

sesja dyskusyjna z wymianą doświadczeń

Opis

Ostatnie lata nie oszczędzają nas – jako społeczności lokalnych, jak i globalnych. Coraz głośniej wybrzmiewają hasła związane z adaptacją i mitygacją zmian klimatu, które niegdyś dostępne było tylko w klimatologicznych czasopismach eksperckich i na transparentów aktywistek i aktywistów. Europejski Zielony Ład coraz częściej staje się elementem agendy gmin i powiatów.

Czy jesteśmy gotowi na partycypacyjne projektowanie wyzwań klimatycznych? Na ile powszechność tematów daje przestrzeń na demokratyzację i uspołecznianie tego procesu? Czy w obliczu kryzysu ekonomicznego, powracających pandemii, wojny w sąsiednim kraju, niespotykanej dotychczas liczby uchodźczyń i uchodźców – starcza nam sił na klimat?

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.