Partycypacyjne tworzenie strategii miejskich

Prowadzenie:

Agata Kuźmińska, Pracownia Miejska

Paulina Nowicka, Wydział Strategii i Rozwoju Miasta, Urząd m.st. Warszawy

Dorota Whitten, Fundacja Dom Pokoju

Maja Zabokrzycka, Fundacja Dom Pokoju

Termin:

2. dzień Forum (6 czerwca, wtorek), godz. 10.45-12.15

Miejsce:

piętro 1, sala K

Formuła: 

wymiana doświadczeń z elementami warsztatu

Opis:

Coraz więcej miast sięga po partycypacyjne metody tworzenia strategii miejskich. Jak te procesy przebiegają? Jakie są korzyści z takiego podejścia dla magistratu? Jakich błędów się wystrzegać? Jakie narzędzia sprawdzają się najlepiej? Jak realnie zaangażować, a nie tylko konsultować?

Omówimy procesy angażowania mieszkańców poprzez dzielenie się doświadczeniami z prac nad strategią „Kultura Otwarta!” we Wrocławiu, strategią „#Warszawa 2030” oraz uspołecznionym foresightem miejskim „Konin 2050” i „Lublin 2050”.

Sesję otworzy krótki warsztat, w którym uczestnicy w mniejszych grupach zastanowią się nad tym, co dla nich oznacza partycypacyjne tworzenie strategii i jakie są ich potrzeby związane z takim procesem. Następnie prowadzące sesję opowiedzą o swoich doświadczeniach, zwracając szczególną uwagę na te dobre praktyki, które były odpowiedzią na potrzeby zgłoszone przez uczestników.

Zapraszamy osoby, które chciałyby mieć wpływ na polityki miejskie (organizacje pozarządowe, działacze/działaczki), i przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy chcieliby poznać dobre praktyki w zakresie angażowania mieszkańców.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.