Jak partycypacyjnie rozdawać pieniądze i budować odpowiedzialną społeczność (na przykładzie Funduszu Feministycznego)?

Prowadzenie:

Agata Urbanik, Pogotowie Facylitacyjne / Fundacja Pole Dialogu
Marta Rawłuszko i Magdalena Pocheć, Fundusz Feministyczny

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 9.30-10.30

Miejsce:

piętro 0, strefa E2

Formuła: 

sesja śniadaniowa

Opis:

W ostatnim czasie tradycyjnie rozumiana przestrzeń na partycypację się kurczy. To dobry moment, żeby zmienić perspektywę i poszukać mniej oczywistych obszarów do zakorzeniania i upowszechniania partycypacyjnego podejścia do rzeczywistości. Zapraszamy na spotkanie z Funduszem Feministycznym – inicjatywą, której celem jest wzmacnianie organizacji feministycznych i stających w obronie kobiet grup nieformalnych poprzez konkurs minigrantowy. Zasady konkursu odbiegają od reguł, do których przyzwyczaili nas tradycyjni grantodawcy. Naczelną zasadą w konkursie FemFundu jest zaufanie do jego uczestniczek. To one same podejmują decyzję o tym, kto otrzyma minigrant, przyznając 75 procent (!) całej puli dostępnego finansowania.

W ramach I konkursu FemFundu wpłynęły 193 wnioski z 72 miejscowości z całej Polski. Ostatecznie sfinansowano 20 minigrantów – połowa z nich realizowana jest na terenach wiejskich.

Współzałożycielki FemFundu, Marta Rawłuszko i Magdalena Pocheć, opowiedzą o praktycznej stronie i konsekwencjach partycypacyjnego podejścia, doświadczeniach pierwszej edycji konkursu minigrantowego, wnioskach z badania ewaluacyjnego, wyzwaniach i dylematach, przed jakimi stają. Wspólnie z nimi zastanowimy się, co z tych doświadczeń można przenieść w inne obszary i jak sprawić, by partycypacja była obecna także wewnątrz instytucji i procedur. Rozmowę poprowadzi Agata Urbanik z Pogotowia Facylitacyjnego i Fundacji Pole Dialogu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.