Partycypacja wobec kryzysów

13.30-15.30

Partycypacja wobec kryzysów


Prowadzenie

Dorota Whitten

Fundacja Dom Pokoju

Maja Zabokrzycka

Fundacja Dom Pokoju

Formuła

sesja dialogowa

Opis

Coraz częściej stajemy przed wielkimi wyzwaniami – pandemią, kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią, obecnie trwającą wojną w Ukrainie… Jednocześnie przybycie uchodźczyń i uchodźców, w tym nowych mieszkańców i mieszkanek z Ukrainy, znacząco wpływa na strukturę społeczną miasta. Zmienia się między innymi dostęp do podstawowych dóbr i usług, np. w obszarze mieszkalnictwa czy edukacji – takie zmiany wiążą się z nowymi wyzwaniami.

Jak w takiej sytuacji będzie wyglądać współdecydowanie o mieście i przestrzeniach dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek?

Zapraszamy na spotkanie w formie dialogu publicznego, gdzie wspólnie zastanowimy się nad odpowiedzią na to pytanie. Rozmowa, którą proponujemy buduje przestrzeń do zrozumienia innych, a nie przekonywania do swoich poglądów. Celem takiej rozmowy jest poznanie różnych perspektyw i próba ich lepszego zrozumienia.

Cookies Information

This site is using Cookies and other similar technologies. By continuing to visit this site you agree to use of them according to your browser settings.