Budżet lokalny

Przykłady działań partycypacyjnych w Szwecji

Rok realizacji: 2007 - 2013

Szwecja stanowi ciekawy przykład kraju stosującego mechanizmy partycypacyjne. Choć dialog obywatelski – bo w taki sposób najczęściej nazywa się rozwiązania partycypacyjne – nie jest bardzo powszechnym działaniem, staje się coraz bardziej popularny. Propagowaniem wiedzy na ten temat, rozwojem metod oraz szkoleniem urzędników w poszczególnych regionach zajmuje się  Związek Szwedzkich Gmin i Województw (Sveriges Kommuner och Landsting – SKL) organizacja spajająca wszystkie jednostki administracyjne kraju.

Poniżej można zapoznać się z wyczerpującym opisem dotychczasowych działań oraz konkretnych przykładów dialogu obywatelskiego przeprowadzonych w Szwecji.

Opracowanie powstało w ramach zleconego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej „Badania efektywności mechanizmów konsultacji społecznych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pliki do pobrania


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony