Wyzwania partycypacji w rewitalizacji

Prowadzenie:

Hanna Gill-Piątek, Fundacja POLIS Instytut Miast
Joanna Suchomska, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Wystąpienia:

Magdalena Mike, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
Aneta Nasternak-Kmieć, Urząd Miasta Starachowice
Stefan Bobrowski, Centrum Komunikacji Społecznej, Urząd m.st. Warszawy
Marta Ostrowska, Fundacja Pole Dialogu

Termin:

1. dzień Forum (11 czerwca, poniedziałek), godz. 14.00-15.15

Miejsce:

piętro -1, sala D

Formuła: 

kalejdoskop

Opis:

Wiele samorządów ma już za sobą pierwsze doświadczenia angażowania mieszkańców w ramach projektów rewitalizacyjnych. Spokojnie możemy powiedzieć, że to już czas na dzielenie się pierwszymi rekomendacjami, ale też wątpliwościami.

Podczas sesji usłyszymy o doświadczeniach rewitalizacji śródmieścia Dąbrowy Górniczej i procesie włączenia mieszkańców oraz organizacji pozarządowych w proces przygotowania i wdrożenia koncepcji funkcjonalno-przestrzennej POR Centrum. Dowiemy się, z jakimi wyzwaniami mierzyła się Warszawa, prowadząc działania partycypacyjne dotyczące modernizacji przestrzeni publicznych na obszarach rewitalizowanych. Starachowice opowiedzą o metodach pracy z mieszkańcami osiedla Wzgórze, byłej kolonii robotniczej.

Dyskusję w ramach sesji poprowadzi Hanna Gill-Piątek – działaczka społeczna i polityczna, publicystka, ekspertka w zakresie rewitalizacji m.in. z ramienia Krajowego Instytutu Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, brała udział w pracach nad ustawą o rewitalizacji. W latach 2014-2016 pracowała w Urzędzie Miasta Łodzi, prowadząc projekt pilotażowy przygotowujący Łódź do procesu rewitalizacji.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.