Partycypacja w instytucjach publicznych – jednorazowy projekt czy długotrwała zmiana?

Prowadzące:

Marta Ostrowska, Fundacja Pole Dialogu
Maria Perchuć-Żółtowska, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” >>

Termin: 2 dzień (29 maja, piątek), godz. 10:45-12.15

Miejsce: II piętro, strefa L

Formuła sesji: sesja dyskusyjna z elementami wymiany doświadczeń

 

Podczas sesji zastanawialiśmy się nad różnego typu działaniami, które może podjąć instytucja publiczna (np. dom kultury czy biblioteka), chcąc bardziej „otwierać się” na głos mieszkańców. Jakie cele mają takie działania? Które z nich pozostają jednorazowymi projektami, a które mają szansę na zainicjowanie długofalowej zmiany?

W czasie sesji skupiliśmy się na wspólnym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o rolę praktyków partycypacji (a w szczególności tych związanych z organizacjami pozarządowymi) w tego typu działaniach. Czy zawsze musi być tak, że koniec projektu realizowanego w partnerstwie z instytucją publiczną oznacza powrót do punktu wyjścia? Jakie czynniki dają szansę na trwałe zaszczepienie partycypacji w instytucjach publicznych? I wreszcie, czy jako praktycy partycypacji mamy narzędzia do wprowadzania głębokich zmian?

Dyskusję zbudowaliśmy na wymianie doświadczeń uczestników (łącznie z prowadzącymi) z realizacji procesów partycypacyjnych w instytucjach publicznych oraz spostrzeżeń na ich temat.

 

Materiały, z którymi warto się zapoznać:

Notatka z sesji autorstwa Katarzyny Starzyk z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

poledialogu       stocznia

Powrót do programu Forum

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.